Před potápěním ve vodě si vždy zkontrolujte, zda je korunka zasunutá, některé modely totiž umožňují zasunutí korunky dovnitř pouzdra hodinek. S korunkou ani ovládacími prvky také nikdy nemanipulujte pod vodou nebo pokud jsou hodinky vlhké. Právě korunka a tlačítka jsou místem, kde nejčastěji dochází k porušení vodotěsnosti.

Pozor je také třeba dávat na prudké střídání teplot, které hodinkám nesvědčí. Vlivem změny teplot může dojít k porušení těsnění, vznikne tak prostor, kterým může do hodinek vniknout voda. Před návštěvou sauny je proto lepší hodinky raději sundat. Současně je důležité zmínit, že není dobrý nápad se s hodinkami naložit do vířivky. Ve vířivce je totiž extrémně teplá voda, což snižuje účinnost těsnění. A současně je tlak trysek tak velký, že často odpovídá hodnotám pro ponoření do několikametrové hloubky.

Zvýšenou péči věnujte hodinkám rovněž po namočení ve slané vodě. Ta je mimořádně agresivní, takže je velmi vhodné hodinky následně opláchnout sladkou vodou. Podobně jako sprchujete sami sebe po vykoupání v moři.

Pro zachování voděodolnosti je vhodné provést zkoušku vodotěsnosti a tlakovou zkoušku každý rok až dva roky. Hodinky je také potřeba překontrolovat po jakémkoli servisním úkonu, jakým je například výměna baterie. Vodotěsnost hodinek se testuje pomocí suché nebo mokré metody, popřípadě jejich kombinací, pomocí speciálních přístrojů.

Celou naši nabídku pánských hodinek si můžete prohlédnout kliknutím ZDE.