Naše kolekce Super Antarctic je nepříliš vzdáleným bratrancem původní kolekce Nivada Antarctic uvedené na trh v roce 1950. Originál se proslavil, když jej používali členové Task Force Deep Freeze 1 amerického námořnictva během svých expedic na jižní pól (1955 -56). Bylo zaznamenáno, že je dostatečně spolehlivý a robustní, aby fungoval v těch nejextrémnějších podmínkách. Dnešní Super Antarctic je evolucí z původní Antarktidy, která se blíží liniím a designu 50. let. Stejně jako původní Antarktida jsme přidali Mezinárodní geofyzikální medailon z roku 1957 přímo na zadní stranu všech našich moderních Super Antarktidy.

"Toto jsou hodinky, které šly do Antarktidy v rámci operace amerického námořnictva Deepfreeze. Byly opakovaně ponořeny do ledových vod, narážely na led a ponořeny do hlubokého sněhu... přesto si zachovaly stálou přesnost, kamkoli se lidé a stroje dostali. Vodotěsné - navíjení, nárazuvzdorné a antimagnetické NIVADA Antarctic snese jakékoli opotřebení, které jí dáte... kdekoli."
Admirál Richard Byrd a jeho tým amerického námořnictva dostali Nivadu Antarktidu, aby je doprovázela na expedici Operace Deep Freeze I na jižní pól v letech 1955/1956, což z ní udělalo první hodinky, které šly do Antarktidy. Počin velkého rozměru, který tomuto modelu vynesl místo v historii horologie! I když do nedávné doby, před svým oživením, šlo o nejpodceňovanější expediční hodinky vůbec.

Operation Deep Freeze je kódové označení pro sérii misí Spojených států do Antarktidy, počínaje „Operací Deep Freeze I“ v letech 1955-56, po níž následovala „Operace Deep Freeze II“, „Operace Deep Freeze III“ atd. Název byl navrhl admirál Richard Bryde. . Hlavním podnětem pro Deep Freeze 1 byl Mezinárodní geofyzikální rok (IGY), 1957-58. IYG bylo kolektivní úsilí mezi 40 národy provést různé vědecké studie od severního pólu k jižnímu pólu a na místech mezi nimi. Spojené státy spolu s Novým Zélandem, Francií, Spojeným královstvím, Japonskem, Norskem, Chile, Argentinou a USA souhlasily s tím, že půjdou na jižní pól, což byla nejméně prozkoumaná a odlehlá oblast na Zemi. Jejich hlavním cílem bylo získat a studovat znalosti o antarktické hydrografii a povětrnostních systémech, pohybech ledovců a mořském životě. Americké námořnictvo bylo obviněno z podpory amerických vědců pro jejich část studií IGY. Kontradmirál Richard E. Byrd, veterán čtyř předchozích antarktických expedic, byl jmenován důstojníkem expedice. V roce 1955 vznikla Task Force 43 pod velením kontradmirála George J. Dufka, která expedici zajišťovala logistickou podporu. Operace Deep Freeze I, která probíhala od listopadu 1955 do dubna 1956, zřídila stálou výzkumnou stanici a připravila cestu pro rozsáhlejší výzkum v pozdějších operacích.

V listopadu 2021 Nivada Grenchen zahájila moderní nové vydání Super Antarktidy. Když jeden z fanoušků zveřejnil na Instagramu starodávnou Super Antarktidu, Guillaume sdílel příspěvek jako příběh na oficiálním instagramovém účtu Nivady Grenchen a fanoušci šíleli. Začaly se hrnout požadavky na opětovné vydání modelu. Nivada se držela požadavku fanoušků a brzy byla spuštěna Super Antarctic.
Jeho černý ciferník je jednoduchý, ale nápadný. Pod názvem Nivada je slovo Aquamatic, (vodotěsný + automatický) . Nad 6 je podpis písma Super Antarctic s 25 RUBIS vytištěnými níže. Jeho nejnápadnějším estetickým prvkem je meč a lízátko, minutová a hodinová ručička. Zadní stranu pouzdra zdobí jejich podpisový zlatý medailon. 38mm pouzdro se šroubovací korunkou se pohodlně nosí na zápěstí.