S ciferníkem s košíkovou vazbou, plně integrovaným ocelovým náramkem a osmihranným rámečkem mají tenké a elegantní F77 typický vzhled sportovních hodinek ze 70. Nivada Grenchen's F77 je také velmi vzácným vintage kouskem, který je téměř nemožné najít. Jeho design si chytře pohrává s kontrastními tvary: kulatý ciferník orámovaný osmihrannou lunetou, která spočívá na kruhové hraně. Všechny estetické podněty a kódy jsou tam. Mramor se tříští a železo se ohýbá, ale naše láska k ocelovým hodinkám je stejně silná jako vždy. Asi žádný jiný kov dnes není u náramkových hodinek oblíbenější. Znovuvydáním F77 otevírá Nivada Grenchen novou kapitolu ve své rozvíjející se historii – možná jednu z nejzásadnějších.

Historie: Hodinky Nivada Grenchen jsou známé svou dlouhou historií a výrobou od roku 1926. F77 je jedním z modelů této značky, který vzbuzuje zájem sběratelů a nadšenců do hodin.

Kosmické spojení: Nivada Grenchen F77 získaly popularitu díky svému spojení s vesmírným programem. Byly to jedny z mála hodinek, které získaly certifikaci NASA pro použití ve vesmíru.

Použití v misi Apollo: Nivada Grenchen F77 byly součástí vybavení astronautů během mise Apollo. I když se o nich nemluví tolik jako o jiných hodinkách z té doby, mají své místo v historii vesmírných expedic.

Design: Hodinky mají charakteristický sportovní vzhled s robustním krytem a markantními ciferníky. Jejich design je často chválen pro jednoduchost a funkčnost.

Technické vlastnosti: Nivada Grenchen F77 jsou mechanické hodinky, které jsou poháněny automatickým mechanismem. Jsou odolné vůči vodě a nárazům, což je činí vhodnými pro různé outdoorové aktivity.

Rarita: Dnes jsou hodinky Nivada Grenchen F77 považovány za raritu a jsou vyhledávaným kouskem pro sběratele vintage hodinek. Jejich cena na trhu sběratelských kousků může být poměrně vysoká, zejména pokud jsou v dobrém stavu a mají doklady o původu.

Tyto hodinky mají své místo v historii hodinářství a vesmírných průzkumů, což je činí zajímavým objektem pro ty, kdo se zajímají o technologii, design a kosmické dobrodružství.